top of page

Adobe przedstawia model generatywnego wideo

Adobe ogłasza pracę nad własnym modelem sztucznej inteligencji do generowania wideo, który ma zostać włączony do programu Premiere Pro jeszcze w tym roku. Inicjatywa ta jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie wideo generowanym przez sztuczną inteligencję, widocznym w produktach takich jak Sora OpenAI czy modele Imagen 2 od Google.

 
 

Szczegóły nowego modelu

Szczegółowe informacje na temat nowego modelu Adobe są na razie ograniczone, ale firma zapowiada, że będzie to część rodziny produktów Firefly. Nowy model będzie obsługiwał trzy główne funkcje: dodawanie obiektów, usuwanie obiektów i rozszerzanie generatywne.

 

Ochrona przed deepfake'ami

Jednym z głównych aspektów, na które Adobe kładzie nacisk, jest ochrona przed potencjalnymi zagrożeniami związanymi z deepfake'ami i niejednoznacznością treści generowanych przez sztuczną inteligencję.

 

Wprowadzenie metadanych

Firma wprowadza metadane do identyfikacji multimediów generowanych przez sztuczną inteligencję, aby zapewnić klientom pewność co do pochodzenia i autentyczności materiałów.

 

Brak konkretnych dat i cen

Chociaż Adobe nie ujawniło jeszcze konkretnych dat ani cen za korzystanie z nowych funkcji w programie Premiere Pro, branża wideo z niecierpliwością czeka na kolejne informacje.

 

Oczekiwane korzyści

Nowe rozwiązanie Adobe może być istotnym uzupełnieniem narzędzi edycji wideo, zwłaszcza w kontekście konkurencji w dziedzinie generatywnej sztucznej inteligencji.

 

Podsumowanie

Przedstawienie przez Adobe modelu generatywnego wideo stanowi ważne wydarzenie w branży wideo, potencjalnie przynoszące znaczące korzyści dla twórców i firm działających w tej dziedzinie, zwłaszcza w kontekście ochrony przed deepfake'ami i zapewnienia autentyczności materiałów. Oczekuje się, że kolejne informacje na temat dat premiery i cen będą śledzone z zainteresowaniem przez branżę.

14 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page