top of page

Poszukiwanie pracy w branży IT za granicą

Poszukiwanie pracy w IT za granicą mogą okazać się wyzwaniem, ale jednocześnie szansą na zdobycie nowych doświadczeń i rozwinięcie swojej kariery. Dlatego przeczytaj poniższy artykuł, ponieważ przygotowaliśmy dla Ciebie kilka porad dotyczących tego, w jaki sposób należy rozpocząć poszukiwania pracy jako programista za granicą.


 


 

Poszukiwanie ofert pracy

Poszukaj ofert pracy w międzynarodowych serwisach internetowych, takich jak LinkedIn, Indeed, Glassdoor czy Monster. Na wymienionych stronach znajdziesz wiele ogłoszeń o pracę z różnych stron świata, które będą odpowiadać Twoim umiejętnościom i doświadczeniu.


Targi pracy w IT

Warto odwiedzić targi pracy w IT, które odbywają się w różnych krajach. Wspomniane wydarzenie to okazja do bezpośredniego kontaktu z zagranicznymi firmami, co może pomóc w zdobyciu cennych informacji o rynku pracy za granicą i w nawiązaniu kontaktu z potencjalnymi pracodawcami.


Oferty pracy na stronach internetowych

Wiele firm posiada strony internetowe z ofertami pracy, które są adresowane do pracowników z zagranicy, dlatego warto je sprawdzić i rozważyć wysłanie swojego CV do pracodawców, których działalność Cię zaciekawiła.


Firmy rekrutacyjne

Możesz również skorzystać z oferty firm rekrutacyjnych, które pomagają znaleźć pracę w różnych krajach na świecie, i oferują wsparcie w całym procesie rekrutacyjnym, od wyszukiwania ofert pracy, poprzez aplikowanie na stanowisko, aż po rozmowy kwalifikacyjne.


Media społecznościowe

Jeżeli masz taką możliwość, to skontaktuj się z Polakami mieszkającymi za granicą, np. znajdź grupy na Facebooku czy fora internetowe, które zrzeszają Polonię. Na wspomnianych portalach uzyskasz informacje na temat rynku pracy i możliwości zatrudnienia w danym kraju.


Podsumowanie

Niedobór specjalistów w sektorze programistycznym dotyczy nie tylko Polski, ale również krajów zagranicznych, np. Stanów Zjednoczonych czy Japonii. Możliwość pracy zdalnej w branży IT, którą wprowadza coraz więcej firm, sprawia, że zagraniczny rynek pracy staje się otwarty na pracowników z zagranicy. Co więcej, programista jest zawodem międzynarodowym, co sprawia, że nie musi on nabywać nowych umiejętności w zależności od kraju, w którym chce podjąć zatrudnienie. Warto więc skorzystać z różnych źródeł informacji i znaleźć pracę na międzynarodowym rynku, która poszerzy Twoje doświadczenie i umiejętności, a także rozwinie Twoją karierę zawodową.

23 wyświetlenia0 komentarzy

Comentarios


bottom of page