top of page

Portfolio młodszego programisty – zachwyć pracodawcę swoimi projektami!

Jesteś początkującym programistą i zastanawiasz się, co zrobić, aby wyróżnić się na tle konkurencji? Kluczem do sukcesu jest stworzenie własnego portfolio, w którym zamieścisz zrealizowane przez siebie projekty. Sprawdź, jak stworzyć skuteczne portfolio i co powinno się w nim znaleźć!


 


 

Czym jest portfolio?


Portfolio jest to zbiór projektów, które potwierdzają posiadane przez Ciebie umiejętności, a nie wyłącznie wiedzę teoretyczną, oraz nabyte doświadczenie zawodowe. Dzięki niemu masz szasnę pokazać swojemu potencjalnemu pracodawcy, że jesteś wart uwagi oraz, że to właśnie Ciebie powinien zaprosić na rozmowę kwalifikacyjną!


Dlaczego warto stworzyć portfolio?


Portfolio jest odzwierciedleniem twojego doświadczenia, znajomości języków programowania, sposobów myślenia, a także ukończenia różnego typu kursów. Ukazuje ono zakres Twoich zainteresowań związanych z programowaniem, dzięki czemu rekruterzy z branży IT mogą o wiele łatwiej i skuteczniej dopasować Twój profil do określonej firmy czy projektu.


Co więcej, portfolio umieszczenie w sieci do publicznego wglądu przez inne osoby, ułatwi rekruterom i HR’owcom odnalezienie Cię, gdy będą poszukiwać pracownika na objęcie określonego stanowiska w branży IT lub freelancerów do wsparcia przy konkretnym projekcie.


O czym należy pamiętać tworząc portfolio?


Zanim utworzysz portfolio zastanów się, jak chciałbyś aby wyglądało, a także, jakie projekty chciałbyś w nim zawrzeć. Portfolio możesz wykonać w formie prezentacji multimedialnej, strony WWW, aplikacji mobilnej lub bloga. Pamiętaj, aby zwrócić uwagę na estetykę strony, tj. układ menu, nawigację, wygląd oraz najważniejsze - treść.


Swoje projekty możesz także udostępnić w GitHubie w postaci repozytoriów. Jest to jedna z najpopularniejszych platform wśród programistów, na której można umieszczać i kontrolować swoje prace za pomocą Git’a, który jest narzędziem do zarządzania historią kodu źródłowego.


Co powinno zawierać portfolio?


W swoim portfolio powinieneś umieścić m.in. linki lub screeny ze swoich najlepszych projektów wraz ze szczegółowym opisem, a także linki do Twoich profili w mediach społecznościowych, które pozwolą potencjalnemu pracodawcy lepiej Cię poznać,

Pamiętaj, że projekty umieszczone w portfolio powinny być ukończone i mieć wszystkie działające elementy. Pozwala to pracodawcy na przeanalizowanie Twojego procesu myślenia, a także procesu znalezienia problemu i poszukiwania jego rozwiązań.


Czy warto stworzyć portfolio programisty?


Zdecydowanie warto stworzyć swoje portfolio specjalisty IT, ponieważ przygotowane w odpowiedni sposób i zawierające kompletne informacje, stanie się Twoją najlepszą wizytówką online.


Pamiętaj o tym, aby w swoim portfolio zamieścić informacje o ukończonych kursach i zdobytych certyfikatach. Jednym z nich może być dyplom ukończenia wybranego kursu w Szkole Programowania Codeaccess. Oprócz otrzymania certyfikatu, kończąc wybrane szkolenie programistyczne w naszej szkole, możesz w swoim portfolio umieścić już co najmniej 2 projekty, dzięki czemu zwiększysz swoje szasnę na szybsze znalezienie i podjęcie pracy w nowym zawodzie.
30 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

ความคิดเห็น


bottom of page